Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZMĚNY V HRÁČSKÉM KÁDRU PŘED SEZÓNOU 2020-21

Letos se možná tolik o přestupech nespekulovalo, jako jednalo, když se podařilo k nám přivést Petra Koudelku;-). Pro neznalé tolik místních poměrů mohu uvést, že jeho otec Laďa pochází ze Zbraslavce a dlouhá léta za náš oddíl hrál (do roku 2005). Tudíž se nabízí úvaha, že je až s podivem u takto talentovaného kluka, když k nám přichází až nyní. Tuto nadsázku jsem si nemohl odpustit;-). V Křetíně, jenž je blízko jeho bydliště, měl jistě slušné podmínky pro svůj pinecový růst, a že v něm nyní doufejme bude pokračovat ve Zbraslavci mělo nejspíš více příčin, o nichž však zde netřeba spekulovat. Petr se zažadí na soupisku béčka, čímž si bude moci vyzkoušet poprvé v životě krajskou soutěž, do níž jim mimochodem v Křetíně předloni unikl postup jen velmi těsně, loni na 2. místě jim scházelo na vítěze více bodů. Druhým naším letošním novým hráčem je Míra Šafář, který už u nás v sezóně 2008-09 tak nějak zkušebně hrál. Nyní jej tedy čeká nový začátek v sestavě efka. Doplnit mohu snad ještě info o hráčích, kteří konec loňské sezóny nehráli jako Laďa O., který zatím na soupiskách figurovat nebude, ale časem se uvidí, do jaké kondice se dostane, neb jen tak se bez pince obejít nebude ani v jeho případě lehké; dále Vláďa K., který by chtěl zkusit opět hrát, ač v nižší soutěži než dosud, tak uvidíme, zde mu éčko bude vyhovovat; Honza D. závěr sezóny nechtěl hrát soutěže pro jiné než zdravotní důvody a pro letošek se v tomto prý zatím nic nezměnilo; nakonec ještě Jarda J., který už loni avizoval, že zase nastoupí k tréninkům atd., ale to i díky zdravotním důvodům nevyšlo, i před touto sozónou však slibem hraní nezarmoutil. Toť prozatím vše, ať se daří;-).

Odchody - žádné

 

 

Příchody:

předchozí oddíl/soutěž/způsob

Petr KOUDELKA

TJ Křetín/RP1/přestup

Miroslav ŠAFÁŘ

nová registrace

 

SOUPISKY DRUŽSTEV - SEZÓNA 2020-21

jméno

ročník

 statistiky sezóny 2019-20

 soutěž / záp.bilance / umíst.na žeb.kra,okr.

A - divize - KSST JM

Druhým rokem bude áčko pokračovat v divizi, která se po nedokončení loňského ročníku a s tím spojenými (ne)přesuny družstev v soutěžích bude v této sezóně čítat o tři družstva více než loni, tj. 15. I letos nás zdá se bude ohrožovat koronavirus, takže prvotně lze z tohoto pohledu, ještě hůře než z výkonnostních hledisek, odhadovat, jak bude sezóna vypadat. Dopředu známé je, že sestupovat má, alespoň u tabulky na STISu jsou tak označeny, čtyři poslední celky. Áčko zůstává ve stejném složení, za jejich největší soupeře a tedy s těmito lze očekávat atraktivní utkání, bych já považoval především loni 3. Rebešovice A, Sokol Brno I A, agilní jistě bude i Blansko B a po loňském posílení bych mezi favority soutěže zařadil i Silůvky A. Oproti tomu celých 6 družstev postoupilo z 1. tříd, a tito by čelo tabulky atakovat neměli, pokud (mě) tedy nepřekvapí. A jelikož ze 3. ligy nesestoupil nikdo, tak se našim rýsuje mimořádná šance na přední umístění, které jak loni naznačili, by mohlo být v jejich silách. Jistě by byli zklamaní, kdyby si nevylepšili loňské osmé místo! Tak uvidíme, co jim dovolí epidemická situace, případně pak jejich vlastní forma;-).

Luboš BEZDĚK

1984

DIV M

70/41:29

k51-60

Radim KŘEPELA

1974

DIV M

61/32:29

k61-70

Jakub PAČÍNEK

1986

DIV M

61/28:33

k71-80

Petr KRÁSA ml.

1995

DIV M

66/28:38

k111-120

 

B - krajská soutěž II. třídy, skupina A

Béčko je už stálicí KS2, když v ní načne osmou sezónu. Postupně i  výkonnostně se zařadili mezi ty nejlepší, když loni skončili třetí. Letos naše zařadili do skupiny A a je tam o jeden tým méně, než je obvyklých 12. Do sestavy se díky své pozici v žebříčku zařadil Petr Koudelka, který k nám přestoupil z Křetína, a nahradil v ní Martina S. Ovšem herní vytížení v této soutěži předpokládám bude čekat dostatečné i na něj, když ne z jiného důvodu, tak pro rozložení zátěže na více hráčů, čehož záměrem je pro některé získání více volna. Z toho tak nějak vyplývají ambice béčka, které nemusí nutně směřovat do nejvyších pozic, přestože by na ně letos bez debat měli mít, neb v soutěži jsou pouze celky loni hůře umístěné v KS2 A či B a s nimi dva postupující z okresních přeborů, tedy žádný sestupující z vyšší soutěže. Větší atraktivitu by měly přinést duely i letos se třemi okresními soupeři - s Rájcí (jíž letos posílil M.Ryšavý loni hrající 3.L za Mikulčice, okr. Hodonín, s bilancí 40:9!), Vysočany a Velkými Opatovicemi, které jako postupující z okresu vystřídaly v této soutěži do vyšší soutěže postoupivší Kunštát.

Petr SUCHÝ

1988

KS-IIB

61/52:9

k141-150

Lubomír KŘEPELA

1973

KS-IIB

32/26:6

k161-170

Pavel TĚŽKÝ

1970

KS-IIB

57/39:18

k201-210

Petr KOUDELKA

1996

RP-I

69/51:18

r41-50

 

C - regionální přebor I. třídy - okres Blansko

Céčko po loňské honbě ze záchranou na poslední chvíli, která díky zrušení posledních dvou kol nejprve nedopadla, resp. vedla pro céčko k baráži či kvalifikaci, na níž však nedojde z důvodu nezájmu Velenova o postup, takže jej Bořitov nahradil přímo bez nutnosti vyhrát onu kvalifikaci. Sestava po roky víceméně stabilizovaná tvořená zkušenými borci bude letos možno využít služeb martina S., jež se do základu přesunul po přestupu a zařazení Petra K. do béčka. Vedoucím družstva bude Laďa Š., který má, pokud jsou mé závěry správné, také s Jirkou a Peťanem tvořit kostru týmu, kterou mají doplňovat podle možností především Roman, Honza, či Zdeněk. Vyhlídky pro umístění nejsou s výjimkou záchrany myslím ani letos nijak důležité. Zajímavější by jistě mohlo být tipovat, kdo bude letos usilovat o přední příčky, ne že bych si byl v těchto prognózách na rozdíl od většiny zkušených hráčů nějak jist, tak jen zkusím Boskovice nebo Blansko D.

Roman ILLEK

1963

RP-I

20/11:9

r41-50

Martin SVĚRÁK

1985

KS-IIB

49/24:25

r51-60

Petr KRÁSA st.

1970

RP-I

60/27:33

r61-75

Jiří STLOUKAL

1980

RP-I

48/24:24

r61-75