Jdi na obsah Jdi na menu

Pohár STK Zbraslavec 2009 - 15. ročník
Hráno v sobotu 4. 7. 2009 na hřišti Pod kaštany, hrací doba 2x20min., prodl.10 min. Počasí – skoro jasno, bezvětří, teplota kolem 25°C.

Výsledky:
zápas1-sk. A: Zbraslavec „21“ - Dýmky Krška 1:4(0:1) br.: Doležel J. - 2 Crhák P., 2 Fojt Z.
Tento výběr Zbraslavce nebyl vážným soupeřem letos dobře motivovaným Dýmkám. Zajímavostí byl i souboj na dálku mezi brankáři obou týmů – na straně Dýmek velezkušený Radim Polák a mladý Martin Šustr jenž loni nastoupil ve dvou zápasech v Gambrinus lize za Olomouc, oba dělali své pověsti čest. Nakonec se zkušenost hráčů Dýmek projevila, když dokázali využít soupeřových chyb v obraně. Domácí korigovali až v samém závěru.
z.2-sk.B: Modřice - Rudka 0:4(0:1) Novotný D., Truhlář, Boček, Včelík
kvantitativní ale hlavně kvalitativní rozdíl v kádru obou mužstev se projevoval nejpve konstantním tlakem na modřickou branku, ovšem vesměs končícím nepřesnou střelbou. Až kolmá přihrávka s šikovnou tečí Daneše Novotného do protipohybu gólmana přinesla v závěru první půle očekávaný gól. Modřice nebyli povětšinou schopní předvést kloudnou akci, jeden dva hráči schopní podržet balón znamenali opravdu malý potenciál, načež ve druhé půlce Rudka proměnila alespoň několik ze svých šancí.
z.3-sk.A: Drnovice - Zbraslavec „21“ 2:1(1:1) branky: Řehoř, Kubala - Müller
v dalším ne příliš povedeném zápase domácí „juniorky“ byl výsledek dlouho na vážkách, vedení se ujali Drnovice, ale David Müller po individuální akci vyrovnal. Ve druhé půli byl za protesty vyloučen jeden z hráčů Drnovic ale naši krátkou přesilovku nedokázali využít, pak se i dál snažili rozhodnout, ale stal se pravý opak a soupeř využil jednu z několika zbytečných chyb v obraně našich a vstřelil vítězný gól.
z.4-sk.B: Zbraslavec „35“ - Modřice 5:1(2:0) 2 Křepela L., Novotný M., Kuna, Ježek – Effenberger
Zbraslavec ukázal své odhodlání během několika úvodních minut, kdy vstřelili Martin Novotný a David Kuna v rychlém sledu dvě branky. Poté následoval seriál nevyužitých šancí Zbraslavce, který až ve druhé půlce dvěma brankami opět v rozmezí asi minuty uťal Luboš Křepela. Pátý gól vstřelil Dan Ježek po efektní kličce brankáři. Modřice skórovali v samém závěru, když využili jednu z mála chyb domácích.
z.5-sk.A: Dýmky - Drnovice 3:0, branky: 2 Crhák, Fojt
v boji o finále slavil zasloužený úspěch tým Dýmek, který nejprve ukázal několik okének v obraně jichž ovšem hráči Orla Drnovice nevyužili a nutno podotknout především vlastním přičiněním. Pak přišly šance na druhé straně, při nichž se nejednou vyznamenala tradiční opora v brance Drnovic Jan Španěl, ovšem přes veškerou snahu musel nakonec třikrát kapitulovat.
z.6-sk.B: Rudka – Zbraslavec „35“0:4(0:1) branky: 2 Jonáš M., Kuna, Ježek
Z očekávaného souboje se nakonec stala jednoznačná záležitost. Jedním z velkých rozdílů byly výkony obou gólmanů ale nakonec myslím že celkový obraz hry odpovídal výsledku, což bylo asi největším zklamáním pro individuality v týmu Rudky. Úvodní branku vstřelil po trestném kopu z dálky Martin Jonáš, stejný hráč vstřelil i druhý gól, když se protlačil středem přes asi dva obránce, kteří mu dovolili skórovat. Třetí gól přidal ukázkovým bodlem z dálky David Kuna a čtvrtý, po řekl bych nejhezčí akci turnaje, když po dvou přihrávkách vzduchem uklidil volejem míč do sítě Dan Ježek.

tabulky:                                                                       A:     B:

0

z.7-o 5. místo: Zbraslavec „21“ - Modřice 2:2 (0:1) pen. 1:3 br. Šustr, Vilt - 2 Effenberger, penalty proměnili Vilt -Staněk, Effenberger, Kramář, neproměnili Šustr, Müller
typicky pohodový turnajový zápasek, jehož předzvěstí bylo když obě mužstva nasadili do brány hráče z pole. Hrálo se v lehkém tempu a myslím že to mělo i svoje kouzlo. Vedení se ujali Modřice, Zbraslavec skóre otočil, ale Modřice asi spravedlivou remízu dokázali v závěru zachránit. Zápas přinesl několik zaznamenání hodných hlášek: jak Honza Doležel přesvědčil spoluhráče že odchytá i penalty jednoduše otázkou: „copak mě nevěříte?“ nebo jak volali na Šugina když šel na první penaltu: „hlavně tref bránu“, trefil břevno od kterého se balón odrazil nahoru…a ještě jedna z předchozího průběhu turnaje: jak rozčílil Radka Jonáše pohled na čtyři hráče na lavce druhého týmu Zbraslavce, a to jen chvíli poté co mu nabídli jestli by hrál další zápas i za ně : “no tak to si ze mě snad dělají pr…“,
z.8-o 3. místo: Drnovice - Rudka 2:4 br. Řehoř, Haničinec J. - Ducháček, Novotný, Šmerda, Boček
Rudka se celkem bez problému dokázala prosadit a po zásluze tak získala třetí místo v turnaji.
z.9-finále: Dýmky - Zbraslavec 3:1(0:0, 1:1) br. 2 Fojt Z., Krška D. - Křepela L.
finále nebylo zrovna úchvatnou podívanou. Taktika Dýmek, zahuštěná obrana a všechny balóny na vysunutého Petra Crháka, domácím moc nevoněla. Navíc viditelná únava na opatrnosti obou mužstev určitě neubrala, pak se šance rodí těžko. Vedení se ujali Dýmky po chybném postavení jednoho z obránců Zbraslavce a následné přečíslení Dýmky využili. Neradovali se dlouho, když asi po dvou minutách vyrovnal Luboš Křepela, který si naběhl na dlouhou přihrávku z vlastní půlky a usměrnil balón k bližší tyči. V závěru byli, pro mě překvapivě, aktivnější Dýmky, když zápas skončil, resp. základní hrací doba, byl sem docela rád. Ovšem hra nervů pokračovala prodloužením, kde Dýmky ukázaly, že je měli asi pevnější. Po ojedinělé akci prošel středem obrany Dýmek Dany Ježek, ale jeho tečovaná střela se pouze otřela o tyčku z vnější strany. To na druhé straně byl střelec úspěšnější - u postranní lajny sebral balón Milanu Kopeckému mladý David Krška a z úhlu dokonale zaskočil Kuby střelou k bližší tyči. Do konce zbývalo 3 a půl minuty. To nevypadalo nejlíp, naneštěstí naděje na vyrovnání zhasla ještě dřív, když Zdeněk Fojt po kličce do protipohybu gólmana dal do prázdné brány třetí gól.

Individuální ocenění: nejlepší brankář – Petr Kubíček (Zbraslavec), nejlepší střelec: Zdeněk Fojt (Dýmky) 5 branek, nejlepší hráč Petr Crhák (Dýmky), nejmladší hráč David Krška (Dýmky).

Sestavy:
Zbraslavec“21“: 1Martin Šustr (3. záp. Jan Doležel) – 6 Zdeněk Křepela, 8 David Müller, 10 Radek Jonáš, 11 Jan Doležel, 14 Pavel Doležel, 15 Zdeněk Vilt, 16 Tomáš Tenora (jen 1. zápas)
Zbraslavec „35“: 30 Petr Kubíček – 2 Daniel Ježek, 4 Martin Jonáš, 8 Jiří Křepela, 10 Milan Kopecký, 17 Martin Novotný, 21 Radim Křepela, 36 Lubomír Křepela, 60 David Kuna, 66 Martin Cetkovský
Dýmky Krška: 1 Radim Polák – 4 Pavel Heiler, 5 David Krška, 6 Roman Dvořáček, 10 Petr Crhák, 14 Karel Doležel, 15 Zdeněk Fojt
Blajkec Modřice: 1 Julius Polóni (3. záp. Jakub Kramář) – 2 Richard Tomandl, 6 Mustapha Aboulaiche, 7 Petr Krása (2. a 3. zápas), 9 Martin Zouhar, 10 David Effenberger, 11 Martin Staněk, 13 Jakub Kramář
Orel Drnovice: 1 Jan Španěl – 2 Michal Páral, 3 Jan Borek, 5 Tomáš Páral, 6 Roman Dvořáček ml., 7 Vlastimil Borek, 9 Aleš Záboj, 10 Michal Vichta, 11 Tomáš Kubala, 12 Martin Blažek, 14 Jan Haničinec, 15 Pavel Řehoř, 16 Jaroslav Komárek
HRK Rudka: 1 Jan Záboj – 2 Jaroslav Šmerda, 3 Josef Banya, 4 Daniel Novotný, 5 Lukáš Včelík, 6 Vítězslav Boček, 7 Karel Truhlář, 8 Radek Bouzek, 9 Vlastimil Šmerda, 10 Ondřej Ducháček, 11 Jiří Bednář