Jdi na obsah Jdi na menu
 


A nyní něco úplně jiného...

Příspěvky

Co bude s planetou...

23. 12. 2020

 Obsahem jsou krátké ukázky ze dvou článků z časopisů dotýkajících se neblahých stránek života na této planetě, jejichž zmíněním je přispět k jejich nápravě. Už proto je pro mě těžké vnímat obecnou relativizaci podobných apelů, pokud ne hůř.

 

Rekonstrukce silnice vs. Svárovská alej

2. 10. 2020

Předmětem sporu je rekonstrukce silnice II/372 v části tzv. svárovské aleje mezi Svárovem a Chlumem.

 

Skutečný rub globalizace

15. 5. 2020

Uvádím závěr eseje Václava Bělohradského „Co není rubem globalizace: nad jedním komentářem Jana Kellera“. Myslím, že trocha filosofického řečnění neuškodí ani dnes. Jak moc ironie obsahuje předchozí věta, nechť si každý určí sám;-).

 

Zatímco se nad půllitrem dohadujeme...

21. 10. 2019

Moje doplnění k jedné z debat na poslední společné akci za přispění textů z netu.

 

Proč se za dotace staví hřiště, když lidé na venkově mají jiné potřeby? Selhává komunikace

8. 3. 2019

Krátké seznámení s tématy části pořadu ArtCafé na ČRo Vltava jehož hosty byli Milan Brlík, Michal Roman a Tomáš Tožička. Aneb něco o přístupu ke společnému soužití (na vesnici) nebo jako inspirace pro veřejnou správu. Včetně odkazu na poslech.

 

Zase něco o toleranci, porozumění atd.

12. 7. 2018

 Aneb k naší současné politické situaci. Ne že by mě to nedalo spát, ale člověk při sledování naší politické scény nechápe smysl toho, o co se vlastně jako lidstvo snažíme. A to už není jen tak:-(.

 

Krásnější svět je možný, naše srdce to ví

21. 6. 2018

Za pomoci knižní recenze vám chci pomoci se přiblížit k informacím o zásadním sdělení ke světu, životu a vůbec. Co může chtít člověk víc!;-)

 

Ken Loach: Pořád je spousta věcí...

28. 2. 2017

Rozhovor s režisérem Kenem Loachem, vzniklému u příležitosti ocenění jeho filmu Já, Daniel Blake, vyjadřujícímu se také k současnému společenskému dění.

 

40 let Charty 77

8. 1. 2017

Kdo si myslel, že se zde objeví něco o tomto tématu, tak mu gratuluji k dobrému odhadu. Přitom za to může náhoda, která mě přivedla ke shlédnutí pořadu „90“ na ČT24, jakožto podnětu k tomuto příspěvku;-).

 

Domem demokracie by měla být...

13. 10. 2016

 Opět více obecné než aktuální téma, tentokrát o volbách. Příspěvek z pera jednoho z kandidátů do senátu vyšel v Lidovkách.