Jdi na obsah Jdi na menu
 


A nyní něco úplně jiného...

Příspěvky

Proč se za dotace staví hřiště, když lidé na venkově mají jiné potřeby? Selhává komunikace

8. 3. 2019

Krátké seznámení s tématy části pořadu ArtCafé na ČRo Vltava jehož hosty byli Milan Brlík, Michal Roman a Tomáš Tožička. Aneb něco o přístupu ke společnému soužití (na vesnici) nebo jako inspirace pro veřejnou správu. Včetně odkazu na poslech.

 

Zase něco o toleranci, porozumění atd.

12. 7. 2018

 Aneb k naší současné politické situaci. Ne že by mě to nedalo spát, ale člověk při sledování naší politické scény nechápe smysl toho, o co se vlastně jako lidstvo snažíme. A to už není jen tak:-(.

 

Krásnější svět je možný, naše srdce to ví

21. 6. 2018

Za pomoci knižní recenze vám chci pomoci se přiblížit k informacím o zásadním sdělení ke světu, životu a vůbec. Co může chtít člověk víc!;-)

 

Ken Loach: Pořád je spousta věcí...

28. 2. 2017

Rozhovor s režisérem Kenem Loachem, vzniklému u příležitosti ocenění jeho filmu Já, Daniel Blake, vyjadřujícímu se také k současnému společenskému dění.

 

40 let Charty 77

8. 1. 2017

Kdo si myslel, že se zde objeví něco o tomto tématu, tak mu gratuluji k dobrému odhadu. Přitom za to může náhoda, která mě přivedla ke shlédnutí pořadu „90“ na ČT24, jakožto podnětu k tomuto příspěvku;-).

 

Domem demokracie by měla být...

13. 10. 2016

 Opět více obecné než aktuální téma, tentokrát o volbách. Příspěvek z pera jednoho z kandidátů do senátu vyšel v Lidovkách.

 

Taktika pro fotbalové EURO 2016

14. 6. 2016

resp. jak ji vidí kulturní rubrika Lidových novin:-).

 

Něco málo o vzájemném respektu

26. 4. 2016

  Nejen pro rodiče, aby správně pochopili slovo respekt, těm moudřejším připomenutí jistě neuškodí;-).

 

Jak se stát, být a zůstat zdravým

17. 6. 2015

Jak se stát, být a zůstat zdravým. Proč chtějí být lidé bez nemocí a proč pro to nejsou moc ochotni udělat? Hostem Čajovny byla spisovatelka, propagátorka antroposofie a eurytmie Miluše Kubíčková (90). Moderovala Iva Jonášová.

 

Petice na Boskovicku

8. 6. 2015

 Článek s názvem „Lidé v obcích na Boskovicku bojují peticí proti plánovaným kvótám pro uprchlíky“ přináší méně radostný pohled na dění v našich končinách.