Jdi na obsah Jdi na menu

17.10.2010-KSII: Zbraslavec_A-Komořany_B

Nedělní, v pořadí už třetí domácí zápas, měl přinést první letošní výhru a to i přes komplikace se sestavou, kdy stále ještě nemůže hrát Luboš Křepela a pro bolesti zad ani nová posila ze Šošůvky Luboš Bezděk. Jako záskok byl vybrán zkušený Roman Illek, no a aby změn nebylo dost, dostal do dvouher příležitost místo Martina Cetkovského mladý Peťa, který v začátku sezóny ukázal další výkonnostní pokrok, což v zápase potvrdil i výsledkově. Ale postupně. Do čtyřher nastoupila zkušenost a v podání Petra s Martinem i sehranost, což se plně osvědčilo. Ujali jsme se vedení 2:0. Dvouhry odstartovali Krásovi a nakonec oba vyhráli 3:2 (mladší s Košťálem měl pátý 13:11 a starší s Hejduškem 11:9). Dále v pěti setech udolal Radim Frimmera a tak jediným kdo prohrál byl Roman, s Pacolem 1:3. Stav byl 5:1 pro nás. Druhé dvouhry začal Petr st. s Košťálem a přes okamžiky, kdy hrál až příliš bezstarostně, čímž dovolil soupeři získat 2. a 3. set, nakonec zabral a ve zbylých setech nedal soupeři šanci. Další pětisetový zápas měl na svědomí Radim, když i on v něm porazil Hejduška. Další dva zápasy pak získal soupeř, Roman hladce prohrál s obranářem Frimmerem a Peťa ml. prohrál s Pacolem, opět v pěti setech, ovšem toto byl jediný pátý set, který soupeřovi hráči dokázali z celkových sedmi, které se hrály, vyhrát! Průběžný stav byl 7:3. Následující tři dvouhry pak přinesly zbývající body k vítězství. Nejprve Radim porazil Košťála, ovšem jednoduché to opět nebylo, vedl 2:1 na sety a čtvrtý získal díky šesti míčkům v řadě, když prohrával 6:10. Dále Roman nejdřív získal s Hejduškem dva sety, pak však znervózněl a soupeř ziskem třetího a čtvrtého setu stav vyrovnal, v závěru ale Roman zabojoval a rozhodující set vyhrál 11:8. Poslední bod přidal mladý Peťa, který po těžko získaném prvním setu 14:12, v dalších dvou nad Frimmerem jasně dominoval. Zaslouženě, protože hrál dobře a dokázal předvést že má letos něco natrénováno. Ostatní se také snažili, přestože jim ne všechno vycházelo jak by asi chtěli. Musím ještě zmínit, že uznání zaslouží i Luboš a Martin, kteří sice nehráli, ale podporovali spoluhráče, tak jak asi by to v jednom týmu mělo být. Asi jiné to je, když toho v zápase zrovna moc nevychází, ale to nebyl dnešní případ…

Konečný výsledek 3.kola: STK Zbraslavec A – TTC Komořany B 10:3 (sety 33:23)
sestavy a body/záp.: Petr Krása ml. 2/3, Petr Krása st. 2,5/2,5, Radim Křepela 3,5/3,5, Roman Illek 1,5/3,5, Martin Cetkovský 0,5/0,5 – Milan Košťál 0/3, Ivan Hejdušek 0/3, Jan Frimmer 1/3, Zdeněk Pacola 2/2.