Jdi na obsah Jdi na menu
 


jarní klasiky 2015

   "Nultý" výjezd byl na programu v neděli 26.4. a cíl měl být klasický - Macocha. Jenže účast jaksi nevyšla, a tak jediní dva účastníci plán pozměnili a objeli si "pouze" Svitávku, Letovice a Křetín. Bez měření, pouze odhadem z mapy: DIST 33 km.
 

   Proto až první skutečně společná jarní vyjížďka proběhla 17.5. a zavedla nás na Svojanov. Účast byla lepší přesto stále skromná – 5 lidí, i proto tyto řádky - jako motivace ostatním pro příště;-). Vše proběhlo v duchu řádného tréninku na léto, včetně jednoho defektu a několika vydatných stoupání. O oblibě výjezdu z Křetína do Sulíkova (délka 1900m) by se dalo silně pochybovat, v plánu taky nebylo. Některá rozhodnutí jsou jistě impulsivní, ovšem co si myslet, když někteří jej letos absolvovali už podruhé? Mně se to snad nestaneJ. Po zastávce na Rudce jsme byli doma asi v půl druhé.
Statistika: DIST 54,15, RIDT 2:58:46, AVGS 18,36, MAXS 57,5.
 
   Druhý díl se konal o týden později 24.5., ovšem opět pouze za účasti dvou borců, kteří se vydali směrem na Boskovice, pak si vyšlápli na Újezd u Boskovic, dolů na Doubravice, pak asi zpátky rovnou za nosem. Vzdálenost je tedy přibližná - cca 36km.
 
   Třetí pokračování bylo opravdu vlažnější - v neděli 31.5. okruh Zbr.-Černá Hora-Býkovice-a zpět. Za účasti tři jezdců jsme najeli jen asi 25km. I tentokrát to však úplně stačilo;-).
 
   Po týdenní přestávce jsme pokračovali v neděli 14.6. s cílem na Vír. Časový plán byl od 8:45 do 15 h. I účast šesti kolařů byla letos vůbec největší. K průběhu nejprve trochu obecně – já vyrazil tentokrát, co se týče výkonu, bez jakéhokoli očekávání, načež mě vývoj až překvapil, nejprve jsem se totiž necítil příiš dobře, nejvíc mě dal zabrat přejezd z Brumova do Osik, ale pak se to už jen lepšilo, až v samém závěru jsem se cítil výborně a poslední stoupání před Křtěnovem a pak i do Rozseče jsem si skoro vychtnával;-). Jeden z kolegů třeba úvod zvládal lehce, ale na konci, ve výše zmíněných kopcích, už mu viditelně docházel dech. A jiný zase začal poněkud zvolna , ale i díky tomu asi vydržel při síle až do konce. Na ostatních jsem žádné slabší chvilky nezpozoroval, spíš naopak;-). Takže bez debat jsme to všichni zvládli výborně, včetně navigace, když nepočítám průjezd Brumovem, no asi takto: sice můžete s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělatJ. Přehled o trase: vyjeli jsme do Kunic, poté zmiňované Brumov a Osiky, dál lesní cestou a kus po novém asfaltu do Chlébského, odtud po silnici přes Štěpánov až do Víru. Zde jsme si dali vrcholovou prémii na hráz a až poté zpátky dole občerstvení. Pro návrat jsme možná zvoli horší cestu a nejspíš i delší, ale tak už to bývá. Tohle ovšem na triku nemám, ač bych rádJ. Takže v Koroužném jsme odbočili na značenou cyklostezku a následná dvě stoupání, před Bolešínem a za Lhotou u Olešnice, byly kvalitním tréninkem na léto (bohužel to vypadá, že z této sestavy se to v Krkonoších bude hodit pouze jednomu z nás). Dojezd ze Křtěnova byl ve znamení blížící se dešťové přeháňky a oddělení skupiny směřující do Kunic. Finále, alespoň u naší poloviny, proběhlo i proto poněkud chaoticky, když jsme dojeli domů každý sám. Ale jinak OK a hlavně plní dojmů z parádního výletu. Doma jsme byli až těsně před čtvrtou, ale zpoždění oproti plánu bylo dáno jen díky asi dvouhodinové obědové pauze:-).

Statistika: DIST 69,56, RIDT 4:00:57, AVGS 17,56, MAXS 62,0.
 
   S koncem jara náš seriál neskončil, tedy doufám;-). V neděli 21.6. jsme zavítali na Žďárské vrchy, navíc jsme co se trasy týče dokonce navázali na předchozí týden, což nebylo úplně v plánu, ale moc se s tím dělat nedalo. Takže jak se to vyvíjelo. Jelo nás 7, někteří údajně nahlášení nikoli, jiní si to zase rozmysleli opačně. Výjezd ze Zbr. v 7h byl skutečnou přípravou na letní Tour, včetně cesty vlakem. Po přestupu ve Svitavách a celkově hodině cesty jsme v půl deváté byli v Poličce. Tady se k nám přidal Honza, a s pomocí jeho GPS nás celkem hladce vyvedl z města, pochopitelně kýženým směrem. Jinak bychom dozajista poznali vícero zákoutí tohoto historického a tedy atraktivního města. No škoda. Hned vzápětí dostal můj plán trasy smrtelnou ránu do vazu a bylo po něm:-). V domnění výletu do centra Žďárských vrchů, pokud se tam Milovy dají zařadit, jsem tento cíl jen nesnadno nahradil za nejsilničnější cestu do Sněžného (přes Borovnice a Daňkovice). Odtud jsme pokračovali opět po velmi zachovalých asfaltových silnicích do Jimramova. Zde jsme byli snad v půl 11 a s občerstvením jsme hlavně potřebovali probrat další trasu, což byla nakonec stejně jen formalita;-). O nabízených asi 250 m stoupání směrem na Bystré však skoro nikdo nestál, max. ti co minulý týden zdolali Bolešín ;-). Čili naše cesta dál vedla přes Unčín a Dalečín k Vírské přehradě, což bylo z kopce. Zde jsme si někteří připomněli týden starý výlet, jinak jsme přestávku dělat ani nemuseli, že:-). Pokračovali jsme už přece jen vícero do kopce, kolem Chlumu, přes Věstín a Rovečné do Olešnice. Zde jsme byli možná chvíli po půl třetí. Pozdní oběd většině přišel vhod, krom Zdenka, který uháněl domů s vyhlídkou na masážní bazén, či co. Pod Rozsečí však musel zvolnit tempo, neboť přeháňce neujel. My pokračovali domů později, ovšem ne přes Crhov, ale Křtěnov, což je jistě mírnější varianta a tím pádem byla vítána. Čímž se ještě souhrnem vrátím zpátky. Že jsme jeli pořád po silnicích, ničemu nevadilo, potkali jsme jen o málo aut víc než traktorů. Panoramat byl i tak dostatek. No, a že jsme místo tří významnějších výšlapů zvolili trasu stejně dlouhou, ale s pouze jedním (do Sněžného), se dá hodnotit různě. Výlet celkově, ale jen těžko negativně:-).

Statistika: DIST 84,02, RIDT 3:59:02, AVGS 21,66, MAXS 61,5. P.S. Porovnávat varianty trasy jsem nechtěl, ale při pohledu na průměrnou rychlost (snad to není omyl), se přece jen nabízí srovnání s předchozími výlety, hm:-)
 
   Neděle 28.6. a další etapa. Cílem byla zvolena podruhé letos Macocha, i když u někoho nevím proč, když tam stejně nehodlal dojet, resp. časový rozvrh mu to nedovoloval. No, ale to je detail. Úvodem ještě info, že nás jelo opět 7, alespoň v úvodní části. Takže, vyjeli jsme v 9h a trasa vedla opět v duchu vrchařské přípravy přes Černou Horu a dál po pivní stezce (nejvyšší bod asi 562 m.n.m.). Z ní jsme odbočili na Hořice a Olešnou, načež absolvovali sjezd do Blanska. Zbývající dojezd na Macochu už absolvovala jen čtveřice. Nahoře jsme si dopřáli druhé dnešní menší občerstvení a asi ve 14h jsme se vydali zpět. Zkrátili jsme si to po turistické zelené do Nových Dvorů a dál už po silnicích přes Veselice, Petrovice, Holešín, Doubravici, Lhotu Rapotinu, Skalici atd.  rychle směřovali domů, kde jsem byl skoro opřesně ve čtyři. Do Kunic to bylo asi delšíJ.

Statistika: DIST 70,49, RIDT 4:10:06, AVGS 17,45, MAXS 53,8. Tentokrát šel výkon trochu do kytek, ale vzhledem k okolnostem jsem to zvládl až nečekaně. A hlavně se nedá říct, že bych si to celé užil méně než ty předchozí výlety;-).

   Nejspíš poslední díl jarních či chcete-li tréninkových výjezdů na kole proběhl po týdenní přestávce v neděli 12.7. Tak jako předchozí „sváteční“ víkend, byl pro některé podobně náročný i tento. Zkraje přiznávám, že se to týká jen mě, tedy z těch co jeli. Tato poslední etapa měla napodobovat horský dojezd, v našem případě na Suchý:-). Trasa se však poněkud vlnila a stoupala už v průběhu, takže samotný závěr už byl v pohodě. Jelo nás 5, mezi nimiž nechyběli 2 letošní nováčci. Vyjeli jsme v 8h, já tedy jen díky ranní vlažné sprše, přesto s řádnou kocovinou. Ale tímto způsobem jsem Radimovi nemohl přenechat výhru v „přípravné tour“. Zahrál jsem si proto na Tour de France aktuálně podobně se potýkajícího Michaela Matthewse, a od začátku se držel na chvostu skupiny. Trasa po rychlé počáteční domluvě vedla přes Voděrady, Sebranice, Svitávku, Letovice, Kladoruby, Vanovice, Šebetov, Kořenec a Benešov k plánovanému cíli. Po asi 40 km jsme tam dorazili chvilku po 11h, někteří pochopitelně o něco dřív. Po občerstvení a bez koupání jsme k jedné hodině vyrazili zpátky už nejkratší trasou přes Velenov. Po přestávce v Boskovicích u Pavla, jsme dorazili domů kolem 15h. Nakonec se to zvládnout dalo, ale mohlo to být o dost snazší ;-).

Statistika: DIST 64,48, RIDT 3:53:32, AVGS 16,76, MAXS 52,2. Stoupání (podle mapy.cz) 995 m, nejvyšší bod 687 m.n.m. mezi Benešovem a Suchým, nejnižší 304 mezi Lh. Rap. a Skalicí.

Konečný souhrn účasti na ofic. trénincích pro STKZ BIKE TOUR 2015 KRKONOŠE
poř. jméno termíny       celkem km
26.4. 17.5. 24.5. 31.5. 14.6. 21.6. 28.6. 12.7.
1 Jiří K.   54   25 70 84 70 64 367
2 Radim K. 33 54 36 25   84 51 64 347
3 Luboš K.   57 33   71   69   230
4 Roman+Alena         67 86 73   226
6 Sláva J.         70   51 64 185
7 Pavel K.   54   25   84     163
8 Zdeněk K.           84 51   135
9 Honza Z.           76     76
10 Ondra K.         70       70
11 Laďa Š.               66 66
12 Tonda D.               64 64
13 Libor K.   54             54
14 Ruda Ch. 36               36
 
To je v tomto seriálu pro letošek vše. Díky za účast a s některými v srpnu naviděnou!:-)