Jdi na obsah Jdi na menu
 


Orlické hory 2007

   Každoroční letní dovolenou na kolech se nám tedy podařilo uskutečnit až v srpnu přičemž akci jsme zakončili plánovanou účastí na turnaji ve volejbale v Kunčicích.

  Vyjeli jsme ve středu ráno, na kolech resp. vlakem z Letovic do Ústí nad Orlicí. odtud jsme přejeli do Olešnice v Orlických horách, kde jsme měli domluveno ubytování. Délka trasy 1. dne: asi 84 km. Toto jsme absolvovali tedy jen dva, ostatní vyrazili později, a to buď ještě na kole nebo autem či na motorce.

 Druhý den jsme vyrazili prozkoumat průtok Metuje Novým Městem a večer lehká projížďka na kole, asi 15 a půl kiláku.

 Třetí den jsme opustili Olešnici a podél hranice s Polskem jsme přejeli do Kunčic. Závěr nám „trochu“ znepříjemnilo počasí, když asi dva kiláky před Starákem začalo řádně pršet. Ale nezastavili sme, podle čehož to taky potom vypadalo. Celkem to dnes bylo rovných 101 km.

  Čtvrtý den v sobotu byl turnaj (samostatná fotodokumentace) ale moc dobře to nedopadlo, což tentokrát mělo na svědomí počasí, když před polednem přišla průtrž mračen, potom s malými přestávkami pršelo až do večera, takže turnaj se nedohrál.

  Pátý den v neděli jsme jeli dom. Do Mohelnice nás hodili auty, zbytek jsme urazili na kolech. Počasí naštěstí vydrželo, celou dobu bylo zamračeno, ale bez deště. Takže zbylých 63 km jsme zvládli až do Sebranic všichni. Tam Pavlovi prasknul zadní plášť. A to už sem se dostal ke jménům. Začínalo to u Radima a Jirky, dál se na kole zúčastnili Pavel a Luboš, z úvodní sestavy zbývá už jen Roman a Honza. V Kunčicích se objevila ještě banda dalších, ale to už je na jiný příběh…